Úvodní stránka » Sport » Projeté trasy

Archív tras projetých na běžkách

Počínaje sezónou 2006/2007

Každá cesta na běžkách je zdokumentována a zaznamenána. Díky tomu se i ty můžeš podívat, jak nám to jezdí. Některé zvlášť podařené výlety mají podrobný popis v PDF, který zde zatím není umístěn.

16.4.-18.4.2021 Víkend na Klínovce, na pár dní přišla druhá zima, napadl i prašan. V pátek jsem přijel do lomu a Klíňákem vyjel na chatu, na lyžích se dalo v podstatě z parkoviště. V sobotu většinou zataženo, ráno mrzlo, přes den sníh změkl, prašan zvatovatěl a vůbec to nejel. Neděle oblačno až zataženo, nad nulou. Ráno byl sníh zmrzlý, ale rychle změkl a odpoledne už to skoro nejelo. V sobotu Černá hora, v neděli Luční a nazpátek až téměř do Strážného. Jel jsem na nových lyžích Peltonen nanogrip, skěle stoupaly, ale pomalu jely. Špičky a paty bude nutné leštit gliderem. Kolem nuly namrzají, je na to nějaká spray a asi bude nutné jej používat. Víkend celkem 60,3 km.

29.1.-31.1..2021 Víkend na Klínovce. Počasí bylo clkem slušné, jen v sobotu na hřebenech strašně foukalo a bylo hnusně. V neděli naopak azuro, bezvětří. V sobotu to bylo na modrej, v neděli přituhlo, ráno bylo -15, přes den kolem -10, ale na slunci teplo, takže zelenej. V sobotu byl díky větru nížinný výlet až dolů na horskou silnici, v neděli Luční a ježdění tam nahoře, pak sjezd do Strážného. Víkend celkem cca 58 km.

22.1.2021. Hodně se oteplilo, přišla slušná obleva. jel jsem do Strážného. Měkký a hluboký sníh se změnil v pomalou vatu, skoro nic jsem neujel a strašně jsem se nadřel a díky teplu u zapotil. Brzy jsem toho nechal. Celkem cca 12 km.

21.1.2021. Hodně sněhu napadlo i na horách, tak jsem vyrazil na skate do Jizerek. Vyjížděl jsem z Jizerky a asi jsem se trochu přecenil, sotva jsem se dovlekl nazpátek k autu. Místy to jelo slušně, ale místy to dost táhlo a to m stálo hodně sil. Ale výlet super, celkem cca 39 km.

17.1.-18.1.2021. Dostatek sněhu napadl i na Kokoříně, tak nebylo třeba jet na hory, oba dny jsem byl na běžkách v okolí. V neděli jsem doběhl až na Rač a byl to plnohodnotný výlet. Víkend celkem cca 35 km.

8.1.-10.1.2021. Víkend v Krkonočích. Konečnš slušně nasněžilo. Po horách chdily davy pěších, která kvůli koronáči nemohly na sjezdovky u nás či v zahraničí, strašné, někde opravdu zástupy, kolem výdajových okének hrozny lidí. Ale počasí slušné, v sobotu hodně slunce, v neděli méně, jen mírný vítr. V sobotu Sněžka, Růžohorky, Pec, Černá hora. V neděli Modrý důl, Bufet na rozcestí a kolem Lišky. Víkend celkem cca 52 km.

2.1.2021.  Stále bylo minimus sněhu. Podle rady jsem jel do Jizerek na Smědavu. Pod mrakem, občas i v nich, beze srážek. Odtude se již dalo slušně jet, i když místy byly kameny. Celkově hezká výlet klasikou za cca 31 km.

27.12.2020. Zahájení nov běžkové sezóny. Sněhu bylo ovšem ještě minimum a akční rádius byl omezen. Jet na celý víkend nedávalo smysl. Vyjel jsem na jeden den na Mísečky. První překvapení bylo, že na Horních Mísečkách zmizelo poslední volné parkoviště a platí se na něm jako všude 300 Kč. Dole by to šlo, ale nedalo se otamtud na běžkách. Po tratích směr Benecko to moc nešlo, hřebeny sfoukané, ale slušná cesta byla na Vrbatku a pak svážnicí z Míseček na severní stranu mísečského hřebenu. Počasí slunečné, ale zvedal se vítr, na Vrbatce už byl silný. Klasikou celkem cca 19 km.

21.3.-22.3.2020. Původní plán byl jet na Klínovku, ale Pavel Cacák se nějak zbláznil a z jeho blbých řečí jsem se nakonec rozhodl jet na domek a udělat si jednodenní výlety. V sobotu jsem jel do Krkonoš, původně do Strážného, ale tam bylo málo sněhu, tak jsem jel do Špindu, kde se dalo jet od Dolské, dole s jistou opatrností. Bylo zataženo, prudký vítr a sněžilo, stopa byla namrzlá nebo s vrstvou čestvého sněhu, teplota pod nulou. Dojel jsem až na Lišku a zpět. Neděle Mísečky, Vrbatka a tratě. Bylo nasněženo a stále sněžilo, mrzlo, za Vrbatku jsme nejel, nahoře prudce foukaco a čerstvý sníh byl sfoukaný až na led. Víkend celkem cca 51 km.

15.3.2020. Jizerky. Bylo nádherné slunečné počasí, v noci mrzlo a tratě byly od pátku skvěle upraveny. Celou cestu jsem bruslil, ač to nebylo původně mým cílem. Kvůli epidemii koronaviru a vyhlášenýcm opatřením byla zavřená cesta na Jizerku už v Polubném na odbočce, takže všichni parkovali tam a ve vesnici se vesele šířila nákaza. Muselo se asi 500 metrů pěšky na sníh, od horního parkoviště to už šlo. Celkem cca 25 km.

6.3.2020. Jednodenní výlet do Jizerek. Auto jsem nechal na Jizerce a projel jsem se po vrcholovém platu. Počasí spíš hnusné, sníh čerstvý mokrý, klouzalo to. Celkem cca 22 km.

V únoru jsem byl na dovolené v Jihoafrické republice, takže jsem měl v běžkování delší přestávku.

26.1.2020. Jednodenní výlet do Jizerek. Zatímco v nížině bylo zataženo nízkou oblačností, na horách bylo jasno, odpoledne se trochu zatahovalo. Ve středních polohách nasněžilo trochu prašanu, na křebenech ale ne a bylo to trochz zledovatělé, ale jelo se dobře. Auto jsem nechal na Souši, vyjel jsem až na Čihadla, pak jsem sjel na Smědavu a jel okruh směr Paličník a pak nazpátek na Souš. Celkem cca 33 km.

3.1.-5.1.2020. Víkend na Klínovce. Celý víkend dost foukalo, v pátek mrholilo, sobotu se ochaldilo a sněžilo, v neděli se ještě ochladilo a bylo polojasno. V pátek sedmou lanovkou na Pláně a dojezd na chatu. V sobotu výlet směr Černá hora s obědem na Pradubických boudách. Jelo se dost oklikami, takže to bylo docela dlouhé. V neděli Luční a ježdění kolem Lišky. Víkend celkem cca 60 km.

30.12.2019. Hezké počasí, ale odpoledne už nad nulou. Na hřebenech místy dost foukalo. Jednodenní výlet na Mísečky. Sněžné jámy a zpět plus trochu tratí. Celkem cca 25 km.

27.12.2019. Jednodenní výlet do Krkonoš. Sněhu až tak moc nebylo, především v nižších polohách. Počasí všelijaké od zataženo do slunce, většinu doby mírně sněžilo, teplota dole na nule, výše pod nulou. Auto jsem nechal ve Špindlu, jel jsem svážnou nahoru a jezdil po cestách nad Strážným a Špindlem. Celkem 26 km.

13.12.-15.12.2019. Zahájení nové běžkové sezóny víkendem na Klínovce. Počasí dost mizerné, mlha, vítr, v neděli se oteplilo a kolem jedenácté začalo pršet. Dolů do Strážného jsme dojeli úplně durch. V sobotu tím pádem směr Černá hora s obědem na Pardubických boudách, v neděli jsem si vyšlápl ke kapličce  a jezdil v oblasti Lišky. Víkend celkem cca 53 km.

15.3.-17.3.2019. Víkend na Klínovce. Počasí ani sníh nic moc, hlavně byl pomalý a tahal. V pátek napadlo hodně těžkého sněhu a prošlapávat Janouškovku byla dřina. V sobotu foukalo a sněžilo, takový proměnlivý, mokrý i prašan. Byli jsme na Černé hoře a v kritické době jsme se důsledně vyhýbali zatíženým trasám, protože se běžela sedmdesátka. V neděli pak bylo slunečno a opravdový vichr, celkem teplý, teplota nad nulou. Jeli jsem na Luční a po tamních pláních. Nazpátek jsem jel po svážné, jen poslední úsek Hromovky jsem sjel hlubokým mokrým sněhem. Oba dny to byla docela dřina. Víkend celkem asi 61 km.

10.3.2019. Jednodenní výlet do Jizerek. Sněhu bylo stále mnoho, ale už dost špatná kvalita. Naštestí napadlo trochu mokrého sněhu, tak to bylo docela dobré, místy vata, která hodně brzdila a vysilovala. Po cestě již beze srážek. Jel jsem na skatech. Celkem asi 35 km.

21.2.-24.2.2019. Prodloužený víkend na Klínovce. Jel jsem už ve čtvrtek. Když jsem asi ve tři přijel do Špindlu, lilo jako z konve. Vyjel jsem lanovkou na Pláně a dojel na chatu. V pátek bylo hodně větrno a ještě teplo, večer se začalo ochlazovat. Jeli jsme spodem přes Volský důl a Janovu horu na Rezek, odtud na Dvoračky, nahoru na Růženčinu zahrádku a Labskou louku, pře Vrbatku a Mísečky do Špindlu. Sedmou večerní jsme vyjeli na Pláně a dojeli a chatu. V sobotu ráno bylo minus 11 a dopoledne ještě docela foukalo, jezdili jsme kolem Lišky a vodovodů, odpoledne jsem si ještě vyjelna Luční ke kapličce a sjel skvělým sjezdem dolů. V neděli se výrazně oteplilo a odpoledne už sníh firnovatěl. Byl jsem na Luční, hezky jsem se projel po tamních pláních. V podvečer pak upravenou Hromovkou do Špindlu a domů. Prodloužený víkend celkem 92,09 km. 

3.1.2019. Celý den sněžilo, teplota kolem nuly, mkorý sníh. Ve Střezivojicích nasněžilo asi 20 cm, na horách méně. Ráno to ve Střezivojicích ještě nešlo, tak jsem jel do Špindlu. Dole se zdálo, že bude dobrý sníh, ale pak do toho zapršelo a sníh stál za ... Celkem jsem dal asi 20 km a měl jsem dost.

1.2.2019. Původně jsem chtěl jet na celý víkend, ale sobotní předpověď oblevy a vichřice spolu s vynikající předpovědí na pátek změnila mé plány. Tak jsem v pátek vyjel do Jizerek. Sněhu bylo opravdu mraky, mantinely kolem silnic často vyšší neč člověk, ze značek leckde koukaly opravdy jen značky a tyče byly pod sněhem, na turistické značky, mapy a rozcestníky se člověk díval trochu dolů. Navíc kvalita prašanu při asi minus čtyřech stupních byla vynikající, zvláště tam, kde to nebylo čerstvě projeté rolbou. Při výjezdu ještě svítilo slunce, ale odpoledne se zatahovalo a také už začínal foukat. Poprvé jsem si vyjen na Souš, auto jsme nechal u přehrady. Jezdil jsme po tratích a tentokrát i terénem, super výlet. Končil jsem až téměř za tmy. Celkem asi 44 km.

26.1.2019. Na hory jsem jet nechtěl, ale napadlo trochu na Kokořínsku, tak jsme si udělal menší výlet po okolí. Celkem 10,5 km.

23.1.2019. Chtěl jsem si užít slunce, než se zkazí počasí. Tak jsem vyjel do Krkonoš na Mísečky. Slunečno, teplota asi -10 stupňů. Na hřebenech dost foukalo, ale super to jelo, hlavně po jinovatce. Tratě směr Benecko, kde jsem se ještě dojížděl, byly skvěle upravené.  Celkem asi 30 km.

18.1.2019. Páteční jednodenní výlet do Jizerek. Celkem slušné počasí, teplota na trati asi minus pět stupňů, občas sněžení, ale i slunce, na hřebenech čerstvý vítr. Byla spousta sněhu a po sněhové kalamitě občas popadané stromy, ale většinou už uklizené. Jel jsem a skatech tradiční okruh s jednou kapsou z Bedřichova zadem po silnici na Čihadla a přes Kristiánov a Novou Louku nazpátek. Celkem asi 25 km.

11.1.-13.1.2019. Víkend na Klínovce. Celý víkend hustě sněžilo a na horách byly konečně zase jednou kupy sněhu, i když už jsem zažil víc. Někde koukal už jen kousek tyčí, většinou tak polovina. Na ranči už byl problém odhazovat sníh od vchodu, bariéra měla přes dva metry. Dost foukalo, na hřebeny to nebylo, sníh byl ale super prašan na modrý vosk. V neděli se trochu oteplilo a ve Špindlu už byl sníh úplně mokrý. V sobotu jsme jeli větší výlet na Černou přes Krausovy boudy s obědem na Pardubických. V neděli spíš po okolí a na závěr večer super sjezd po Hromovce so Špindlu. Vínend celkem asi 62 km.
Barvínek slavil narozeniny, takže bylo i veselo.

4.1.2019. Jednodenní výlet do Jizerek. Super podmínky, spousta nového sněhu, prašan na modrý vosk. Na hřebenech docela silný vítr. Jel jsem z Jizerky a netradičně do Martinského údolí, pak nazpátek a chvíli po hlavních trasách. Celkem asi 31 km.

27.12-28.12.2018. Dva oddělené výlety do Jizerek. Oba dny bylo nad nulou, vlhko s mrholením, 28.12. to bylo horší a skončil jsem promočený po dvou hodinách. Podstatným plusem bylo, že tratě byly upravené a na skatech to hezky svištělo. Ve čtvrtek jsem vyrážel z Maliníku, v pátek ze stadionu v Bedřichově. Nebylo mě úplně dobře, nepřeháněl jsme to, oba dny celkem asi 48 km. Cíle - najet do konce kalendářního roku aspoň  km - bylo dosaženo.

20.12.2018. Jednodenní výlet do Jizerek. Teplota kolem -4 stupňů, sněžení, občas jižní vítr. Start z Jizerky, dojel jsem na Čihadla, tam jsem to otočil, na Smědavě jsem odbočil na Paličník, okruhy jsem se vrátil na Smědavu a přes Jizerskohorské rašeliniště jsem se vrátil Celkem asi 35 km.

14.12-16.12.2018. Ač jsem novou běžkovou sezónu zahájil už 1.12.2018 předpremiérou ve Střezivojicích, skutečná premiéra se odehrála víkendem na Klínovce. Z Prahy jsem odjel už v pátek ráno, auto jsem nechal ve Strážném. Když jsem přijel, svítilo slunce a trochu foukalo, cestou po svážné se postupně zatahovalo a zesiloval i vítr. Na chatě jsem byl ještě za světla a stihnul jsme projet se jeětě k Výrovce. V sobotu jsme byli celý den v mracích a slušně foukalo, jei jsme úvodní výlet na Černou horu. Na zpáteční cestě jsem se zastavil u Luboše na Výrovce. V neděli bylo většinou bezvětří a mraky končily někde mezi Bufetem na rozcestí a Výrovkou, výše bylo azuro. Super výlet na Luční boudu. Odpoledne se vyjasnilo i na chatě, ale cestou do Strážného jsem brzy vjel do mraků. Víkend cca 68 km.

6.4.-8.4.2018. Jarní víkend na Klínovce. V sobotu azuro, v neděli se zatahovalo a odpoledne přišly dešťové přeháňky. Oba dny silně foukalo. Sníh byl už jarní, pomalý. V sobotu jsme dali klasický okruh, v neděli Liška a spodní vodovod. večer se dalo sjet po Hromovce až k autu a byl to moc hezký sjezd. Víkend celkem asi 61 km.

11.3.2018. Opět Jizerky. Tentokrát mě to nebolelo, ale radši jsem dal jen kratší nenáročný výlet. Slunečno, teplota vysoko nad nulou, sníh jako vata, vůbec to nejelo. Takže výlet byl kratší, nenáročný, ale nadřel jsem se jako kůň. Celkem asi 21 km. 

3.3.2018. Byl jsem v Jizerských horách, dal jsem delší výlet, při dojezdu mě už dost bolela kýla. Bylo slunečno  příjemně mrzlo tak kolem minus pěti stupňů. Celkem asi 33 km. 

24.2.2018. Po dovolené první běžky, jen krátce v Jizerkách. Pomalý, tupý a starý sníh, obecně málo sněhu, tratě upravené. Vzhledem k nemoci jen asi 18km. 

27.1.-28.1.2018. Celý víkend bylo mimořádně hnusně a odporný sníh, jel jsem až v sobotu ráno. V sobotu kolem Lišky a Luční boudy. V neděli po tratích. Nazpátek pak svážnou do Špindlu. Víkend celkem asi 51km.

21.1.2018. Něco napadlo i na Kokořínsku, tak jsem byl na krátké projížďce po polích za Střezivojicemi kolem Špičáku. Bylo pěkné slunečné počasí. Celkem nejméně 5km, ale přesně jsem ti neměřil.

13.1.2018. Půldenní výlet v Jizerkách. Původně jsem chtěl na klasiku, ale bylo to zmrzlé a nastrouhané, svištělo to, i na kombíkách to jelo jak dráha. Počasí pošmourné, mírně pod mrakem, v podstatě bezvětří. Celkem asi 24,5km.

5.1.-7.1.2018. Víkend na Klínovce. Mizerné podmínky. V pátek pršelo. V sobotu teplo, hromady mokrého sněhu. V neděli zledovatělý tankodrom, jen upravené cesty byly dobré. Takže žádné velké a náborové výlety, ale spíš boj s podmínkami. Ani ten večerní sjezd Hromovkou nestál za moc. Zato jsem byl unavenej k smrti. Bydlel jsem na Tesle, protože na ranči slavil Pišák narozeniny a byl tam hukot. Celkem asi 60km.

18.12.-20.12.2017.  Dva supervýlety v Jizerkách. V pondělí na skatech, azuro, kupy prašanu, mráz, dost to tahalo. Z Maliníku různě na Smědavu a zpět. Ve středu sice bez slunce, ale super sníh, super skluz, klasikou. Z Jizerky na Smědavu, na Paličník a nazpátek. 

1.12-3.12.2017.  Víkend na Klínovce. Dost mrzlo, ale sníh a podmínky velmi dobré. Pěšky ze Strážného na chatu. V sobotu hřebeny na Moravskou a zpět, v neděli klasika na Černou horu, tam horním a napátek dolním vodovodem. Víkend celkem asi 74km.

18.11.2017. Úspěšné zahájení běžkové sezóny 2017/2018. Tedy počasí nic moc, většinou mlha nebo mraky, občas se prohnalo slunce. Foukal čerstvý, na hřebenech prudký vítr, na Sněžných jámách to už byla regulérní vichřice. Teplota přitom kolem nuly. Vyjížděl jsem z Horních Míseček, celkem jsem dal 26 km.

10.2.-12.2.2017. Víkend na Klínovce. Podmínky optimální, pod mrakem a teplota kolem nuly nebo těsně pod nulou. Vosky dobře stoupaly, a i to rychle jelo.V sobotu hřebeny tam i zpět, až na Martinovku (oběd). V neděli téměř klasická Černá hora. Odpoledné návrat do Špindlu, tentokrát po svážné. celkem víkend asi 80 km.

24.2.-26.2.2017. Víkend na Klínovce. Bylo dost větrno a hodně slunce, v pátek večer a v neděli večer i sněžilo. V sobotu ráno -8°C, v neděli -4. V sobotu výlet přes Sněžku k chatě Na kouli, oběd na Sagasserových boudách a přes Pec pod Sněžkou nazpátek.  V neděli horní vodovod, lovecký zámeček, přes rašeliniště Pardubické boudy, oběd na Krakonoši a zpět dolním vodovodem. Návrat na chatu ve tři čtvrtě na pět, nebyl čas na siestu. Večer pak sjezd Hromovkou do Špindlu. Celkem asi 65 km.

10.2.-12.2.2017. Víkend v jizerkách v Bedřichově.  Pod mrakem, na hřebenech místy trochu větrno, ale nic omezujícícho, teplota v sobotu těsně pod nulou, v neděli těsně nad nulou, na hřebenech asi méně. Byl to hodně sportovní víkend na skatech, víkend včetně pátku večer celkem 104 km, z toho v sobotu 61 km, to jsem zjezdil celé Jizerky.

4.2.2017. V nížině byo stále dost sněhu, obleva na horách i dole, tak jsem na hory nejezdil a udělal jsem si hezký výlet tam, kde jsem ještě nikdy na lyžích nebyl, do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Udělal jsem si takový okruh prostorem z Hradčan do Hradčan. Tak nějak jsem doufal, že bych třeba mohl potkat zubra nebo vlka, ale nakonec to byl jen jeden kanec jak almara. Lyžařské stopy tam byly, ale lyžař žádný. Výlet byl docela náročný, hodně jsem prošlapával v mokrém hlubokém sněhu. Celkem cca 23 km.

27.-29.1.2017. Víkend na Klínovce. Na hřebenech super počasí, modro beze mráčku, ale hodně teplo. Přesto byl sníh docela kvalitní, v neděli už se trochu kazil. V údolích silný mráz, i přes den. Sobota klasické hřebeny, Neděle pak horní vodovod a cestou necestou kolem Černé hory. Večer návrat super Hromovkou do Špindlu. Celkem 66,5km.

21.1.2017. Celodenní výlet po Kokořínsku. Super sníh, super počasí. Trasa Dražejov, Rač, Osinalice, kolem Horní Vidimi, do Šemanovického dolu, Dobřeň a Střezivojice. Celkem 30,5km.

13.-15.1.2017. V sobotu jsme byli lyžovat a prknovat ve Špindlu, v neděli jsme si udělal dvacetikilometrový výlet na běžkách na Kokořínsku. Sněhu bylo mraky a dal se jezdit i v dolech, jel jsem Planým dolem do Vojtěchova, pak Boudeckou roklí k Obří hlavě a Žábě, Močidly  dolů, pak do Jestřebice a po pláních domů. Celkem 20km.

6.-8.1.2017. Víkend na chatě v Lužických horách, kde byly vzhledem k množství sněho optimální podmínky. Jezdili jsme i v Německu. Silně mrzlo, především v sobotu, ale téměř nefoukalo. Hodně se prošlapávalo, proto se se toho až tolik nenajezdilo, víkend celkem cca 46km.

29.12.2016. Jednodenní výlet v super počasí v Jizerkách, ale moc jsem se nepřekonával. Na skatect cca 29km.

23.12.2016. Jednodenní výlet v Krkonoších. Bylo sice nádherné počasí, ale sněhové podmínky dost mizerné. Dal jsem celkem 22km v oblasti Klínovky a Výrovky.

3.12.2016. Jednodenní výlet do Krkonoš. bylo sice méně sněhu, takže jsem musel pečlivě volit trasu, ale z Míseček na Labskou a pod Voseckou boudou to bylo hezky upraveno. Počasí optimální, teplota kolem minus tří stupňů, slunečno, bezvětří. Celkem 30,17km.

8.10.2016. Zahájení nové lyžařské sezóny. Bez GPS, První běžky sezóny 2016/2017 v omezených podmínkách na Labské louce. Až na Zlaté návrší bylo třeba dojít pěšky.

18.3.-20.3.2016. Víkend na Klínovce. Sněhu bylo dost, ale kvalita nic moc, zmrzlé, krusta se propadala, v sobotu to měklo na firn. Neděle byla lepší, to mrzlo celý den a krusta byla přece jen nasolená. V sobotu slunce, jen ráno mlha, v neděli mlha a vítr. V sobotu jsem dali okruh, v neděli pak vodovody. Víkend celkem cca 57 km

5.3-8.3.2016. Prodloužený víkend na Klínovce. V sobotu hezky, v neděli mlha a sněžení, v pondělí hezky, v úterý husté sněžení a vítr. Sníh od prašanu až po měkký. V sobotu hřebeny až k Zadnímu Plechu a přes Dvoračky a Kotelní jámy nazpátek. V neděli Černá hora. V pondělí půlhřebeny přes Luční na Špindlerovku a Vojenskou zotavovnu, nazpátek fyzicky hodně náročně Čertovou strouhou. V úterý pak jen krátký výlet směr Černá hora a odpoledne po svážné do Špindlu, to bylo hodně namáhavé, protože to skoro nejelo a strašně se lepil sníh. Celkem asi 127 km.

19.2-21.2.2016. Víkend na Klínovce. Mlha, větrno. V sobotu byly podmínky dobré, dali jsem velký okruh kolem Černé a Světlé Hory. Odpoledne začalo sněžit, večer jsme byli na Zvoničce na návštěvě, to byla nejlepší část víkendu, bylo asi 10 cm prašanu, sněžilo, bezvětří a mrzlo. V neděli ráno už bohužel mokro, déšť se sněhem nebo déšť, tak jsme dali jen krátký výlet po okolí. Před šestou jsme pak v hustém dešti sjížděli perfektně upravenou Hromovku. na nočním lyžování, zřejmě díky dešti, nebyl nikdo. Víkend celkem cca 63 km.

13.2.2016. Jednodenní výlet v Krkonoších. Špindlerovka, hřebeny, Vosecká, nad Harrachov a přes Mísečky zpět do Špindlu. Podmínky téměř optimální. Celkem 35 km.

5.2-7.2.2016. Víkend na Klínovce. Sněhové podmínky byly stále dost špatné. Ve čtvrtek a v pátek sice nasněžilo, ale už v sobotu to zase tálo, v neděli pak ráno foukal silný vítr a bylo to zmrzlé. Střídalo se slunce, mlha a mraky, ale většinou svítilo slunce. V sobotu jsme jeli zadem přes Sněžku na Růžohorky, Potášky do Pece a přes Lišku zpět. Bylo to hodně namáhavé. V neděli horní vodovod a Luční, večer pak před šestou Hromovkou do Špindlu. Víkend celkem cca 60km.

30.1.2016. Opět výlet v Jizerkách. Z Bedřichova různými cestam kolem Bedřichovské přehrady, pak ještě přes Kristiánov na Čihadla a po Štolpišské silnici zpět, tam se muselo na několika místech i přenášet. Asi tak plus 3°C, vítr, ráno zmrzlé, přes den to firnovatělo. Celkem asi 40 km.

23.1.2016. První letošní výlet v Jizerkách. Z Bedřichova severem Jizerka a zpět s nějakými kapsami. Asi tak -6°C, celodenní sněžení, i v nížinách. Celkem 50+ km.

22.1.2016. Velká Chuchle, okruh.

17.1.2016. Napadlo i na Kokoříně, tak jsem si tam udělal krátký výlet po okolí. Moc sněhu nebylo, takže po nezoraných polích. 

8.1-10.1.2016. Víkend na Klínovce. Sněhové podmínky byly stále velmi mizerné. Akční rádius byl díky tomu omezen a tomu odpvídaly i výlety. Jedině na škvárovkách. V sobotu bylo hezky. jezdili jsme v oblasti Luční boudy. V neděli se oteplilo, zatáhlo, místy mrholilo, odpoledne sněžilo a tálo to, jezdili jsme v oblasti Černé hory. Večer jsme si sjeli krásně upravenou červenou Hromovku. Víkend celkem cca 62,7km.

27.11-29.11.2015. Zahájení nové lyžařské sezóny víkendem na Klínovce. Na chatu jsme v pátek šli pěšky ze Strážného, dole moc sněhu nebylo. V sobotu dopoledne bylo hezky, pak se zatáhlo a začalo sněžit, přidal se vítr. V neděli hustě sněžilo, což výrazně vylepšilo sněhové podmínky. Akční rádius byl vzhledem k malému množství sněhu omezen. V sobotu jsme jezdili převážně nahoře v oblasti Stříbrného hřebene. V neděli jsme byli na Lučinách. Díky sněžení se dalo sjet až do Strážného k autu na lyžích. Víkend celkem cca 55km.

4.4.2015. Jarní závěrečný výlet na běžkách. Na Velikonoce napadlo dost sněhu, ale silné slunce hodně ovlivňovalo jeho kvalitu, od mejdla až po lepivý prašan. Vyjel jsem autobusem na Špindlerovku a pak hřebeny až za Voseckou, přes Vrbatku a Mísečky nazpátek. Celkem asi 30km.

13.-15.3.2015. Víkend ma Klínovce, počasí nevalné, teplota na chatě pod nulou, níže těsně nad nulou. Vítr, mlha, sněžení. Sníh mixovaný od prašanu přes led až firn. V sobotu celodenní výlet kolem Černé hory, v neděli Lišák a lavina v Modrém dole. Víkend celkem cca 73km.

28.2.2015. Jednodenní výlet v Jizerkách náhradou za zrušenou dovolenou v Rakousku. Zataženo, teplota kolem nuly podle výšky, dost rychlý sníh. Spíš kratší trasa (na Jizerky), bruslením 44,8km.

20.2.-22.2.2015. Víkend na Klínovce. V sobotu kolem nuly, celý den polojasno, hodně slunce, čerstvý vítr. Na Zvoničce byl bootcamp Hanky Dvorské, tak jsem část jel s nimi, ale protože jeli pomalu, odpojil jsem se. Hřebeny a přes Špindl po svážné. V neděli mlha, mírný vítr, teplota kolem nuly, později slabé sněžení. Náladové ježdění se skupinou kolem Lišky. Večer pak na šestou Hromovku do Špindlu, super sjezd. Víkend celkem asi 70km.

6.2.-7.2.2015. Víkend v Jizerkách v Bedřichově. V sobotu jsem to proskejtoval všude od Bedřichova po Jizerku, večer jsem si dal ještě trochu klasiky (60,5 + 12 km), v neděli jsem byl na klasice i mimo vyjžděn cesty, necelých 30km. V sobotu plech bezvětří, kolem -6°C, v neděli vítr a zataženo, přeháňky, teplota si -5°C. Víkend celkem 100km. 

31.1.2015. Trochu sněhu napadlo i na Kokoříně, tak jsem si vyjel na náladový nížinný výlet.

23.1.-25.1.2015. Víkend na Klínovce. V sobotu asi -5°C, celý den jasno, slunečno, bezvětří. Tím pádem hřebeny tam i nazpátek vrchem. V neděli mlha, vítr, sněžení. Náladové ježdění kolem Lišky. Večer pak na šestou Hromovku do Špindlu. Víkend celkem asi 72km.

9.1.-11.1.2015. Víkend na Klínovce.Když jsme v pátek večer přijeli do Špindlu na Hromovku, lilo jako z konve. Naštěstí jsme to měli jenom pár metrů na lanovku, kterou jsme vyjeli a nahoře na Hromovce už sněžilo, tak jsme na chatu dojeli v suchu. Zato v sobotu lilo s výjimkou pár hodin odpoledne v podstatě celý den. K tomu navíc vichřice. Tomu také odpovídala kvalita a délka výletu. Zato v neděli mrzlo, asi -5°C a hustě sněžilo. Vichřice stejná. Aspoň na totálně zledovatělý sníh padal hezký prašan. Víkend jsme završili nádherným sjezdem osvětlenou upravenou Hromovkou. Lepší snad ani nemůže být.

3.1.2015. Jednodenní výlet po Jizerskohorské planině se startem v Polubném a obrátku na spojce Kristiánov - Hřebínek. Teplota mírně pod nulou, téměř bezvětří, ledová stopa, pěkně to svištělo, ale radší jsem si vzal combi lyže, skateové by byly nestabilní. Bez mazání, pouze bruslením, Celkem cca 45km za necelé čtyři hodiny.

29.12.2014-30.12.2014. Krátký výlet na Klínovku na ranč. Sněhu připadlo, vyjel jsem z parkoviště až na chatu, pak ještě krátký výlet kolem Lišky. V úterý jsme pak sjeli do Špindlu, autobusem na Špindlerovku a po hřebenu až za Voseckou a nazpátek do Špindlu, ke výlet končil. Naprosto fantastický byl ranní sjez po upravené turistické sjezdovce do Špindlu. V pondělí foukal vítr, střídavě oblačno až zataženo, v úterý bezvětří, azuro, v půl druhé se začalo počasí kazit. Celkem asi 60km.

20.12-21.12.2014. První víkend sezóny na Klínovce, na ranči u Pavla. Ve čtvrtek a v pátek se silně oteplilo a lilo, slezla spousta sněhu, ale předpověď dávala tušit tuny nového, takl jsem to riskl. A vyplatilo se. Vyjel jsem v sobotu brzy ráno a v půl jedenácté jsem vyjel autobusem na Špindlerovku. Odtud jsem vyrazil na Klínovku. Silně foukalo a sněžilo, přesto jsem ze začátku musel pěšky, bylo to zajímavé, protože s ochlazením se všude vytvořil led.Nad jezery by se už daly nasadit lyže, ale praskl se mnou led a namočil jsem si pravou nohu, tak jsem radši pokračoval pěšky až na Luční. Tam jsem nasadil suché ponožky a běžkové boty a pokračoval v pohodě na lyžích až na chatu, odtud nazpět na bufáč, kde již byl zbytek osazenstva a zasa na chatu. V noci napadlo asi 15cm sněhu, dojeli jsme v pohodě až na Černou horu a večer pak po turistické sjezdovce až do Špindlu. Víkend celkem jen 39km, přece jen byly podmínky v sobotu ještě omezené.

13.12.2014. Sněhové podmínky se trochu vylepšily, tak jsem se v sobotu vydal na Horní Mísečky. Sice zase začalo pršet, ale dalo se vyjet od Jilemnické a jako první lyžař letošní sezóny jsem dohel až na Sněžné jámy. Pak jsem ještě dal kolečko po tratích, ale tam to už bylo hodně měkké. Celkem 24km.

7.12.2014. Na Horních Mísečkách jsem v mlze okusil prvního sněhu nové sezóny. bylo ho minimálně, jen na 2km a musel jsem za ním dlouho pěšky.

14.2.2014-16.2.2014. Víkend na Klínovce. Zaašitá ruka už pracovala celkem dobře, téměř celý víkend jsem ji s omezením používal. Sněhové podmínky stále velmi mizerné, i když trochu připadlo.. Dost teplo, teplota kolem nuly, vítr. Akční rádius byl dost omezený. V sobotu byl skoro oblačno, místy až polojasno a docela prudký vítr. Dali jsem klasický hřebenový okruh. V neděli zataženo, mlha, vítr trochu slabší. Jeli jsme na Černou a zpět Návrat večerní upravenou Hromovkou. Víkend celkem asi 73km.

7.2.-9.2.2014. Po čase opět víkend na Klínovce. Testoval jsem zašitou ruku, téměř celý víkend jsem jel v podstatě jen na pravé ruce. Sněhové podmínky stále velmi mizerné, spíš stále horší. Dost teplo, teplota kolem nuly. Akční rádius byl dost omezený. V sobotu bylo skoro jasno a docela prudký vítr. V neděli zataženo, mlha a vítr podstatně slabší. Výlety v okolí Luční boudy, Obřího sedla a Liščí hory. Víkend celkem asi 61km.

1.2.2014. Byl to, mimo nějakého drobného běhu, první sport po operaci Dupuytrenovy kontraktura na levé ruce. Jeli jsme se Světlou a Hankou na jednodenní výlet do Špindlu. Ony byly na sjezdovkách, já jsem si dal necelých 25 km po tratích kolem Plání. Jel jsem opatrně s jednou hůlkou, přesto jsem vjel do kamení a padl ma operovanou ruku, naštěstí zavřenou a nemělo to žádné následky. Bylo zataženo, těsně pod nulou a sníh nic moc.

10.1.-12.1.2014. Víkend na Klínovce. Sněhové podmínky stále velmi špatné, ale sněžilo a mrzlo. Akční rádius byl omezený. V sobotu, jsme opět byli na výletě v oblasti Luční boudy a Stříbrného hřebene a na Lišce, Lesní boudě a dolním vodovodu. Bylo oblačno až polojasno. V noci na neděli se dále ochaldilo a nasněžilo asi 5cm prašanu, který vítr na hřebenech sfoukal, ale v lese ho bylo dost. Přes den mrzlo a dále sněžilo, přestalo až odpoledne. Jeli jsme vodovodem, pak na Černou horu a spodním vodvodem zpět. Víkend celkem asi 68km.

4.1.-5.1.2014. Víkend na Klínovce. Sněhové podmínky stále velmi špatné. V noci na pátek něco napadlo a to vydrželo celou sobotu, kdy jsme byli na výletě v oblasti Luční boudy a Stříbrného hřebene a na Lišce, Lesní boudě a dolním vodovodu. Bylo zataženo, občas vysvitlo slunce a odpoledne začalo silně foukat. V noci a neděli pak hodně pršelo, to se negativně projevilo na množství a kvalitě sněhu. V neděl nepršelo, bylo teplo, mlha a občas svítilo slunce Jeli jsme vodovodem, pak jsem dojel až na Kolínskou a klasicky zpět. Na Lučinách se místy muselo i kličkovat. Víkend celkem asi 72km.

30.12.2013. Sněhové podmínky stále velmi špatné. Po dlouhém váhíní jsem jel jen na jeden den na Mísečky a projel se po pláních na Labské louce a trochu po tratích, ale sníh nic moc. Počasí ale perfektní, alunečno, jen mírný vítr a teplota mírně pod nulou. Celkem asi 29km.

21.12.2013. Původně jsem chtěl jet na Klínovku, ale podmínky byly na celovíkendový víkend dost mizerné, hlavně na neupravené trasy. Tak jsem dal jednodenní výlet v Jizerkách na trase Bedřichov, Hřebínek, Čihadla, Smědava, Kasárenskou cestou zpět Čihadla, Kristiánov, přes Točnu Hřebínek a zpět Bedřichov. Celkem cca 40km

7.12.2013. Jednodenní výlet do Jizerek. Sněžení, vítr, a to jak na lyžích tak na silnicích. Jel jsem z Maliníku přes Olivetskou horu na Hřebínek, Čihadla a Knajpu a přes Kristiánov zpět. Neměl jsem dobře namazáno, skluz téměř žádný a hodně jsem se nadřel. Díky začátku sezóny bylo na upravených tratích málo lidí a kiosky byly zavřené. Cca 32km.

29.11.-1.12.2013. První víkend nové lyžařské sezóny. Byl jsem na Klínovce v Krkonoších. Přes víkend nasněžilo asi půl metru, hodně jsme prošlapávali, mlha a foukal vítr. V neděli na Luční bylo přes poledne slunečno, ale silný vítr. V sobotu dolním vodovodem na Černou horu a přes Lišku zpět. V neděli Liška, horní vodovod, Luční bouda a zpět. Odpoledne pak přes Friesovky do Strážného. Víkend celkem asi 53km.

7.4.2013. Neplánovaně jsem si dal jednodenní výlet na běžkách v Jizerkách. Teplota kolem nuly, drobné sněžení, mlha. vlhko, tratě dobře upravené. Celkem asi 41km, a tím jsem asi ukončil sezónu.

22.3.-24.3.2013. Víkend na Klínovce byla ve znamení sice slunečného počasí, ale silného mrazivého východního větru a mrazu. Na chatě bylo ráno -13°C, přes den asi tak -8. Z toho důvodu jsme neuskutečnili plánovaný výlet do Harrachova, i když se nakonec možná ukázalo, že to byla až zbytečná opatrnost, protože nejsilnější vítr se hnal po naší pláni a u kapličky bylo, aspoň v neděli, snesitelně. V sobotu jsme jeli klikatě cestou necestou na Pardubickou a zpět. V neděli jsme začali stejně, ale pak jsme jeli východní stranou Liščí hory kolem loveckéhou sroubku a přes Zelený potok. Nakonec jsem si náladově vyšel až ke kapličce v Lučním sedle, odtud vím, že tam až tak moc nefoukalo. Do Špindlu jsem jel s Jardou a Hankou po svážné. Víkend celkem asi 70km.

16.3.2013. Během zimní dovolené na Silvrettě jsem si jeden del po prknování zaběhal na upravených tratích v oblasti Mathonu, Galtüru a Wirlu. Bylo hezky, asi -3°C mírný Z vítr. Celou cestu bruslením. Celkem to dalo 20km.

1.3.-3.3.2013. Víkend na Klínovce. V sobotu byl krásný slunečný den, na hřebenech trochu vítr. Vyjeli jsme ještě, než dorazili závodníci K70. Jeli jsme přes Luční a Čertovu strouhu pod Špindlerovku, na Moravskou na oběd a přes Špindlerovku zpět. Cesta místy cestou necestou, místy náročnější, hezké sjezdy, na pevném povrchu byla jinovatka. V neděli bylo počasí horší, ráno dost foukalo a byla mlha, ale postupně se vyjasňovalo, bylo teplo a svítilo slunce. Jezdili jsme různě terénem, nejdřív na Stoh, Zadní planinu, pak pod Černou horu a zpět. Večer jsme ještě jeli upravenou Hromovku, ale nebylo to nic moc, hluboká těžká ledová krupice. Víkend spíše odpočinkový, celkem asi 66km

23.2.2013. V médiích tomu říkali sněhová kalamita, ale u nás na Kokořínsku napadlo dost sněhu a dalo se běžkovat i v dolech. Tak jsem si vyrazil na hezkou dvacetikilometrovou vyjížďku Šemanovickým, Kokořínským a Planým dolem. Bylo asi -2°C a hustě sněžilo, prostě mov hezký výlet.

15.2.-17.2.2013. Víkend na Klínovce. Teplo, teploty mírně pod nulou, bezvětří. Po ránu hezky, pak se vždy ale postupně zatahovalo, sněžilo, byla mlha, vlhko. Sněhové podmínky byly naprosto optimální. V  sobotu výlet do Harrachova a zpět, v neděli Černá hora. Na závěr v neděli večer neopakovatelný sjezd Hromovkou po čerstvě upravené sjezdovce. Víkend celkem asi 87km. Dosaženo 500km v letošní zimní sezóně.

8.2.2013. Podvečerní projížďka na okruhu na závodišti v Chuchli. Tvrdý firn, hodně rychlý, kolem nuly, bezvětří. Asi 15km.

30.1.2013. Gumování okruhu na závodišti v Chuchli. Tvrdý firn, hodně rychlý, při oblevě asi +10°C, jižní vítr. Asi 32km.

25.1.-27.1.2013 Víkend na Klínovce. V sobotu ráno bylo na chatě -13ºc, jasno, téměř bezvětří. Objeli jsme Lišku, pak jsem jel na Luční, Špindlerovku, oběd na Moravské, Ptačí kámen, Medvědí koleno, Špindl, svážnou na Pláně a zpět na chatu. Nádherný výlet. V neděli se výrazně oteplilo, ráno bylo -7ºc, přes den až -4ºc, zataženo, vlhko, mlha. Udělal jsem si hezký výlet, přes horní Friesovky Rennerovou strouhou na dolní vodovod, na Černou horu a přes Lišku zpět. Víkend celkem asi 76km.

22.1.2013. Gumování okruhu na závodišti v Chuchli. Pěkný sníh, hodně rychlý, asi -4°C, bezvětří. Asi 14km.

11.1.-13.2013. Víkend na Klínovce, tentokrát lepší počasí než minulý. Spousta nového prašanu. Mrazivo, ale celkem hezky, v sobotu SZ vítr, v neděli odpoledne se pak zatáhlo a zase sněžilo. V sobotu Modrý důl (krásný sjezd prašanem), Malá Úpská jáma, Pec pod Sněžkou Růžohorky, Portášky, Pec, Lesní bouda, dolní vodovod a Friesovky. V neděli Černá hora, nádherný sjezd prašanem z Lišky. Víkend celkem cca 66km.

4.-6.1.2012. Víkend na Klínovce. Silná obleva, v pátek pršel i na hoře, vsobotu a v neděli se aspoň trochu ochladilo a na hřebenech sněžilo. Prudký SZ až S vítr, teplota kolem nuly, v údolích nad nulou. V sobotu hřebeny, z důvodu větru přes Špindl a autobusem na Špindlerovku. Při sjezdu z Ptačího kamane se i urval talířek a další jízda byla trochu složitější. V neděli horní vodovod, SZ úbočí Lišky a dolní vodovod. Víkend celkem asi 72km.

31.12.2012. Krátké silvestrovské poježděníčko v Jizerkách v okolí Bedřichova. Oblačno, hodně svítilo sluníčko, sníh zmrzlý, dobře se jelo. Asi v této sezóně zatím nejlepší podmínky. Celkem asi 24,5km

27.12.2012. Ježdění po jizerskohorských tratích mezi Bedřichovem a Smědavou. Zataženo, mlhavo, vlezlo, teplota trochu nad nulou. Dole připršelo, nahoře nasněžilo, sníh nic moc. Celkem cca 41,5km.

22.12.2012. Náladový výlet v Jizerkách, Maliník Čihadla a zpět. Zataženo, -3°C, sněžení. Celkem 31km.

7.12.-9.12.2012. Zahájení nové sezóny na Klínovce. Sněhu ještě moc nebylo, rádius byl omezen. V sobotu exkluzívní azuro a bezvětří, v neděli o trošičku horší. Hodně chladno, po ránu kolem -12°C, přes den maximum tak -7°C. V sobotu hřebenové poježděníčko v oblasti Luční boudy, v neděli Černá hora. Lanovka nejezdila, tak se muselo pěšky ze Strážného. Víkend celkem cca 66km.

9.3.-11.3.2012.Víkend na Klínovce. Ráno kolem nuly, přes den teplo. Většinou zataženo, místy, zvláště v neděli, až polojasno. V sobotu odpoledne střídavě déšť a sněžení, v neděli silná vichřice. V sobotu Varclovka Harrachov po hřebenech a zpět přes Špindl, v neděli horním vodovodem na Lesní a dolním zpět, jednou mě vichřice shodila zem. Víkend celkem asi 77km.

4.3.2012. Jizerky. Fantastický namrzlý firn, skvěle to jelo, odpoledne to začínalo mísy měknout. Tentokrát jsem začínal na Jizerce, přejel na západ a zpět a u Smědavy ještě udělal kapsu pod Smrk. Teplota tak asi 2°C, polojasno, bezvětří. Celkem asi 58km.

27.2.2012. Večerní projížďka na rychlých lyžích po upravených tratích v Bad Gasteinu. Jasno, -2°C. Celkem cca 12km.

17.2.-19.2.2012. Víkend na Klínovce. Teploty kolem nuly, mírný až čerstvý vítr, v neděli sněžení, oblačno, mlhavo, vlhko, sníh níže mokrý, ve vyšších polohách prašan. V sobotu klasické hřebeny přes Vysoké kolo a Českou budku, po svážné nahoru. V neděli Černá hora, tam komínem, Rennerovou strouhou na dolní vodovod, nazpátek klasicky přes Lišku. Víkend celkem asi 74km.

14.2.2012. Večerní projížďka na rychlých lyžích na okruhu na závodišti ve Velké Chuchli, celkem 20 koleček = 5,19km. Teplota asi -2°C, mírný J vítr, sníh poměrně rychlý.

3.2.-5.2.2012. Víkend na Klínovce. Celkem hezké počasí, ale hodně chladno, teplota neustále kolem -20°C, k tomu čerstvý SV vítr. Proto jsme také nejeli původně plánované hřebeny a celkově najezdili méně. V sobotu přes Modrý důl, Růžohorky, Koule, Sagasserovy boudy, Pec p.Sněžkou a přes Lišku zpět. V neděli kolem Lišky a Luční hory. Návrat po sjezdovce. Víkend celkem asi 54km.

27.1.-29.1.2012. Víkend na Klínovce. Celkem hezké počasí, dost mrazivo, v sobotu asi -5°C, v neděli pak asi -7°C a navíc JV vítr. V pátek po svážné na chatu. V sobotu přes Sněžku, Pomezky na Rýchory a přes Janské lázně (lanovkou na Černou horu) zpět. V neděli Luční bouda a přilehlé pláně až na Špindlerovku. Návrat po sjezdovce. Víkend celkem asi 84km.

 

14.1.2012. Sobotní výlet v Jizerkách. Maliník Jizerka a zpět s kapsami. Větrno, sněžení, asi tak -4°C, Celkem asi 58km.

6.1.-8.1.2012. Po nemoci opět víkend n Klínovce. Nemoc se projevila na výkonu. Celý víkend hustě sněžilo a foukal poměrně silný vítr, teplota na chatě přes den kolem -3°C. V sobotu Volským dolem na Rezek, přes Skálu na Mísečky, Špindlerův mlýn po svážné na chatu. V závěru jsem promazal, lyže na svážné drhly a vůbec nejely, strašně jsem se nadřel a na chatu dojel úplně grogy. V neděli Luční bouda a přilehlé pláně, pak ještě horní vodovod a přes Lišku zpět. Návrat po sjezdovce. Víkend celkem asi 75km.

17.12-18.12.2011. Úvod lyžařské sezóny 2011/2012 na Klínovce, tentokrát s bolavým kolenem, podle toho vypadal i výkon. V sobotu Pláně, Klínovka, horním vodovodem Lučiny, přes Černohorské rašeliniště Pardubické boudy, přes Liščí horu zpět. V neděli Klínovka, horní vodovod, horní stanice Bramberku, loveckými chodníčky Richtrovky, Výrovka, Klínovka, zpět kvůli kolenu po svážné. Celý víkend zataženo, sněžení, teplota mírně pod nulou a prudký Z vítr. Celkem 56km.

18.3.-20.3.2011. Víkend na Klínovce. Povrch po oblevě a ochlazení ledový, velký úbytek sněhu. V noci ta sobotu rochu sněžilo, ale silný vítr to sfoukal. Ráno zataženo, mlha, sníh, prudký vítr. -4°C, přes den oblačno i slunce, stále silný vítr. Díky větru nebyly hřebeny, Stoh, Bufet na rozcestí, horní vodovod, dolní vodovod, Pražská bouda, Signál, Světlá hora, po rašeliništi Pardubické boudy, pod Černou horu, Václavákem přes Liščí horu zpět. V podvečer ještě projížďka po trase na rychlých běžkách, Friesovy boudy, dolní vodovod a zpět. V neděli oblačno až zataženo, chvíli sněžilo. Ráno -4°C, odpoledne kolem nuly. Náladové ježdění po zmrzlých pláních kolem Luční boudy a v Polsku, později kolem Liščí hory. Asi závěr sezóny, už mě to táhne do skal. Víkend celkem 85,5km.

4.3.-6.3.2011. Víkend na Klínovce. Dlouho nesněžilo, sníh starý, přemrzlý, místy na slunci měkl. V sobotu azuro a teplo, v neděli výrazné ochlazení, silný SZ vítr, oblačno, ale stále dost slunce. V sobotu ráno po svážné z chaty to Špindlu, autobusem na Špindlerovku, po hřebeni za Voseckou boudu, Krakonošova snídaně, Harrachov (oběd v restauraci Praha), lanovkou na Čerťák, Dvoračky, přes Kotelné jámy Horní Mísečky, Špindl a po svážné zpět na chatu. V neděli jsme chtěli jet vyhlídkou nad polskými jezery, ale na hřebeni prudce foukalo, tak jsme se od kapličky vrátili na Bufet, přes Dvorskou boudu Rennerovou strouhou dolní vodovod, k Tetřevím boudám, kolem Lesní boudy na Lyžařskou boudu, přes Liščí horu nazpátek. Víkend celkem asi 91km.

18.2.-20.2.2011. Víkend na Klínovce, velmi slušné podmínky na běžky, dobrý sníh i příznivé počasí. Sobotní výlet po hřebenech, Výrovka, Luční bouda, Stříbrný hřeben, Čertova rokle, svážnou pod Špindlerovku, Petrovka, Labská bouda, Zlatým návrším na Šmídovu vyhlídku, po silnici Horní Mísečky, Medvědín, lanovkou na Pláně a zpět na chatu. Sněžení, mlha, ale celkem příjemně, skvělý tvrdý podklad, na něm tenká vrstva prašanu, téměř optimální podmínky. V neděli Varclovka, Rennerovou strouhou dolní vodovod, Lučiny, po trati na Krausoovy boudy až k Signálu, cestičkami Světlá hora a Pardubické boudy, nazpět přes Lučiny, Lyžařskou boudou, horním vodovodem, Dvorská bouda a pivní stezkou zpět na chatu. Slunečné mrazivé počasí, čerstvý SV vítr. Víkend celkem asi 72km.

4.2.-6.2.2011. Víkend na Klínovce byl ve znamení oblevy, větru, ošklivého počasí a v neděli i deště. V sobotu Klínovka, Dvorská bouda, horní vodovod, Pražská bouda, po tratích Krausovy boudy, Pardubické boudy a zpět dolním vodovodem přes Friesovky. Vítr prudký, nárazový. Tratě byly dobře upravené, v terénu propadající se ledová krusta, pohyb v terénu dost obtížný. V neděli deštivý výlet bruslením po trasách mezi Strážným a Špindlem. Vrátili jsme se úplně promočení. Víkend celkem asi 66km.

29.1.2011. Běžky jen dopoledne, rychlé lyže, odpoledne prkno. Nádherně, jasno, bez mráčku, bezvětří, dost zima. Ze Sv. Petra trasou K70 na Pláně a přes srub a Krásnou pláň na Hromovku. Asi 18km.

21.1.-23.1.2011. Víkend jak jinak než na Klínovce. Po velké oblevě začalo zase mrznout a na zledovatělý sníh napadlo trochu prašanu. V sobotu bylo azuro, přes hřebeny se převalovaly mraky, téměř bezvětří, teplota ráno -15°C, večer -10°C. V neděli zataženo, později sněžení, teplota ráno -7°C, později asi -2°C, čerstvý SZ vítr. V sobotu netradiční společný výlet, Klínovka, Kaplička, pak zase k Výrovce, Modrým dolem Obří důl, Pec pod. Sněžkou, Růžohorky, zadem za Sněžkou Obří bouda, Kaplička, Bufet na Rozcestí, Klínovka. V neděli klasika Klínovka Černá hora a zpět, tam horním vodovodem a kolem Černohorského rašeliniště, zpět normálně. Víkend celkem asi 60km.

7.1.-9.1.2011. Víkend na Klínovce. Obleva, v sobotu pršelo, v neděli oblačno, teplota nad nulou i v noci. V sobotu takový spíše sjezdový výlet, z chaty po sjezdovce do Špindlu, autobusem Špindlerovka, Moravská bouda, přes Medvědí koleno do Špindlu, lanovkou na Medvědín a sjezd po modré, svážnou ze Špindlu na chatu. V neděli výlet bruslením z chaty na Výrovku, Luční boudu, zpět na Bufet na Rozcestí, Rennerovou strouhou na dolní vodovod, Lesní bouda a přes Liščí horu zpět. Víkend celkem asi 70km.

1.1.2011. Novoroční výlet na Kokoříně, tentokrát na běžkách Ráno okruh Střezivojice, Jestřebice, Vojtěchov, Planý důl, Kostelečky, Střezivojice. celkem 16,7 km, max 21.2. Odpoledne Střezivojickým dolem Dolní Vidim, přes kopec do Jestřebice a zpět po polích. Celkem 13,2km. Oblačno, občas slunce, mírný vítr, asi -2°C. Den celkem 29,9km.

15.12.-19.12.2010. Dovolená Na Varclovxe se vyznačovala poměrně konstantní teplotou -15°C. Ve čtvrtek celodenní okruh Klínovka, Výrovka, Luční bouda, Obří bouda, Luční bouda, Špindlerovka, Ptačí kámen, Brádlerovy boudy, Medvědí koleno, trasa do Labského dolu a zpět, Špindlerův mlýn a po svážné nahoru. Ráno i přes den -15°C, ráno jasno, později se zatahovalo lehkými mraky, k večeru začalo sněžit. Přes den se zvedal místy až nepříjemný mrazivý termický vítr. Po silném sněžení v předchozích dnech hodně prošlapávání, nejhorší mezi Špindlerovkou a Petrovkou. Celkem 45,6km, 7:52, avg 5,8 (nízké kvůli prošlapávání), max 38.1. V pátek výlet na rychlých lyžích o tratích, Klínovka, Friesovky, dolní vodovod, Pražská, Krausovy boudy, Pardubické boudy, Černá hora, Pražská a přes Friesovky zpět. Zataženo, odpoledne sněžení, asi -15°C, místy nepříjemný JV vítr. Dolní vodovod nebyl a cestě tam projet, někde byly naváté jazyky, tam to byl trochu opruz. Celkem 41,3km, 5:06, avg 8,1, max 41,9. Večer jsem ještě zajel naproti rančerům do Špindlu. V sobotu objevitelský výlet za Sněžku, zadem podél Sněžky, pak sjezd pod lanovkou, chata na Kouli, pak nově objevenou svážnicí prošlap hlubokým sněhem na Sagaserovy boudy, zpět do Pece a přes Lišku na zpátek Celkem jasno, téměř bezvětří, teplota standardně -15°C. Celkem 30km, 5:27, avg 5,5, max 43,3. V neděli náladový výlet. Varclovla, Výrovka, Dvorská bouda, Rennerova strouha, Dvorská bouda, přes Lišku Lyžařská a zpět. Víkedn celkem asi 163km (včetně dojezdu a odjezdu).

12.12.2010. Krátký mokrý výlet na Kokořínsku. Asi 2°C, mokrý těžký sníh. Úplně promočené nohy po 9km.

3.12.-5.12.2010. První víkend sezóny na Klínovce. Do Česky přišly silné mrazy, v pátek na noc se vyjasnilo a bylo kolem -15°C, v sobotu nádherně jasno, ale teplota stejná. V neděli se zatáhlo, trochu foukalo, teplota asi -9°C. V sobotu klasický okruh hřebeny, v neděli Černá hora, okruh kolem vrcholu a projížďka po rašeliništi. Víkend celkem asi 84,6km.

27.11.2010. První výlet sezóny, klasikou na prvním sněhu. Bedřichov, Olivetská hora, Hřebínek, Knajpa, Smědava, Jizerka, po hřebení a Kasárenskou zpět Knajpa, Kristiánov, Hřebíek, Bedřichov. Max 34,5. Hned na prvním výletě padesátka, vlastně k padesátce, nádherný výlet, perfektní sníh a slušný úspěch. Celkem 54,3km.

18.3.-21.3.2010. Krátká dovolená v rakouském Bad Gasteinu, především na prkně a sjezdovkách, ale zbyl čas i na běžky. Celou dobu bylo jarní počasí, slunečno, dost teplo, sníh rychle měkl a firnovatěl, po ránu byl zledovatělý. Dovolená se vydařila. Ve čtvrtek podvečerní okružní cesta po upravených tratích ve středisku Sport Gastein. Tratě byly skvěle upraveny pro bruslení, v podvečer sníh trochu přituhl a svištělo do až v uších hučelo. Krásné počasí, skoro jasno, teplota těsně nad nulou, témeř bezvětří. V sobotu v podvečer opět ve Sport Gasteinu. Polojasno, sníh byl většinou firnovatý, teplota asi 8°C, jižní vítr, fén. Za dovolenou celkem asi 40km.

12.3.-14.3.2010. Víkend na Klínovce. Na hřebeny se moc nedalo, foukal prudký nárazový SZ vítr, mlha, teplota tak -2 - °0°C. V sobotu horním vodovodem Černá hora, chat Větrník a Tunel, Těsným dolem pardubické boudy, Krausovy boudy, Valšovky, Kolínská bouda, spodním vodovodem Dvorská bouda a zpět na chatu. V neděli okruh kolem Liščí hory a chodníčky přes Jelení důl na Richtrovky, Výrovka, Liščí hora a zpět na chatu. Odpoledne  návrat z chaty po svážné s okruhem ke Strážnému. Víkend celkem asi 77km.

10.3.2010. Na výlet do Jizerek jsem si vybral optimální den, nejlepší možné podmínky. Slunečno, lehký mráz, krásně upravené tratě, málo lidí. Trasa: Maliník, Olivetská hora, Hřebínek, Čihadlo, Kneipa, severní trasou Smědava, Jizerka, kasárenskou cestou Kneipa, Hřebínek, Kristiánov, Nová louka, Hřebínek, novou cestou Kristiánov, Čihadla, Hřebínek, Nová louka a zpět Maliník. Celkem 80km. Max. rychlost 36,5km/h.

6.3.-7.3.2010. Lyžování na Kokořínsku. Sníh většinou odtál, ale v noci na sobotu napadlo asi 15cm prašanu, takže se polích dalo slušně jezdit. Trochu problémy byly v místech, kde již předtím žádný sníh nebyl. Hlavně v neděli to tam rychle tálo, ale dopoledne to ještě šlo. V sobotu směr Dobřeň, v neděli směr Blatce. Teplota asi -3°C oba dny, na slunci dost vedro, v sobotu polojasno až oblačno, v neděli jasno, čerstvý SZ vítr. Celkem asi 35km.

26.2.-28.2.2010. Víkend na Klínovce. Počasí na hranici zimy a léta. Ráno asi -4°C, přes den kolem nuly a nad nulou, sníh místy zledovatělý, místy navátý prašan, místy firn. V sobotu i v neděli oblačno, ale většinou slunce, v  sobitu na hřebenech vichřice, níže v pohodě, v neděli silný V, odpoledne SZ vítr. V neděli odpoledne se počasí kazilo a místy spadlo pár kapek. V sobotu Rýchory spodem. Horem to nešlo kvůli vichřici. Od Výrovky Modrým dolem do Pece, lanovkou na Růžohorky, kolem Jany Spálený mlýn, skibusem na Pomezní boudy, přes Lysečinskou boudu (oběd) Rýchorským hřebenem Rýchory a po svážné Svoboda nad Úpou, busem Janské lázně, lanovkou Černá hora a klasicky přes Lišku zpět. Zvládli jsme to hodně rychle, už ve dvě hodiny jsme byli ve Svobodě. Podmínky mezi zimou a jarem, nahoře celkem slušné, místy zledovatělé, dole mokré. V neděli okruh kolem Stohu, horním vodovodem za Lišku a k Otíkovi na Černou horu, okruhem přes sáňkařskou dráhu, Větrník a Tunel, Klausův důl zespoda Pardubické boudy přes rašeliniště pod Václavák a přes Lišku zpět. Víkend celkem asi 78km.

21.2.2010. Nedělní výlet na pláních kolem Střezivojic. Oteplilo se, hezké slunečné počasí, mufloni. 3°C, polojasno, SZ vítr.16,2km.

18.2.2010. 5 koleček po Hostivařské přehradě, bruslením. 2°C, bezvětří, oblačno, mokrý ujetý sníh. Asi 16km.

16.2.2010. 6 koleček po Hostivařské přehradě, bruslením. -3°C, bezvětří, jasno, prašan. Asi 19km.

12.2.-14.2.2010. Víkend na Klínovce. V sobotu Klínovka, Luční bouda, Obří bouda, kolem Sněžky a Svorové hory Jelenka, Pomezní boudy, Rýchory, Svoboda n. Úpou, autobusem a lanovkou Černá hora a přes Liščí horu zpět na chatu. Teplota asi -6°C, zataženo, mlha, bezvětří. V neděli ráno jsme vyrazili na hřebeny, ale kvůli mlze jsme to u kapličky obrátili a jeli horním vodovodem přes Lučiny nad Václavák, přes rašeliniště na Pardubické boudy a dolním vodovodem, přes Dvorskou boudu a komínem zpět. Počasí jako v sobotu. Sněhové podmínky celý víkend optimální, prašan, moc se to nebořilo, bez ledu. Víkend celkem asi 80km.

11.2.2010. 4 kolečka po Hostivařské přehradě, bruslením. -4°C, 5 cm prašanu, slabý vítr, oblačno až zataženo. Asi 13km.

10.2.2010. 8 koleček po Hostivařské přehradě, bruslením. -3°C, bezvětří, oblačno až zataženo. Asi 25km.

7.2.2010. Výlet po Kokořínsku, trasa Střezivojice, Blatce, Bořejov, Luka a zpět. K tomu výlet na nákup do Dobřeně. -4°C, oblačno, SZ vítr. Celkem 24km.

4.2.2010. 6 koleček po Hostivařské přehradě, bruslením. -1°C, bezvětří, oblačno až zataženo. Asi 21km.

29.1.-31.1.2010. Víkend na Klínovce. V sobotu výlet z Výrovky před Volský důl, Bartlovu lávku, Vítkovice na Rezek (oběd), přes letadlo dolů k hotelu Skála, přes řeben Labská a Špindlerův mlýn. Až na Bartlovu lávku se i z kopce prošlapávalo hlubokým prašanem, místy až k pasu. Později jsme volili projeté trasy. V neděli ráno azuro, pak se začaly honit mraky. Výrovka, Luční bouda, Obří bouda, Polskem zpět Luční bouda, Výrovka, Zadní planina, Liščí hora, Lyžařská bouda, dolu na spodní vodovod, kolem Spořitelny do komína a zpět na chatu. Víkend celkem asi 66km.

23.1.-24.1.2010. Byli jsme ve Střezivojicích. V sobotu jednodenní výlet do Krkonoš, Světla s Hankou sjezdovky, já běžky. Nejprve na rychlých lyžích bruslením trať Svatý Petr Pláně a zpět, pak klasikou na Horní Mísečky, Vrbatovu boudu a zpět severní svážnicí Medvědína. V neděli výlet na běžkách po zasněženém Kokořínsku. Střezivojice, Jestřebice, Kokořín, Vysoká a zpět. Víkend celkem cca 63km

15.1.-17.1.2010. Víkend na Klínovce.V sobotu okruh hřebeny, Varclovka, Luční, Polskem Śpindlerovka, Sněžné jámy, Labská bouda, Šmídova vyhlídka, severní svážnou pod Medvědín, ze Svatého Petra svážnou Krásná Pláň, Rozcestí u srubu, Varclovka. Ráno celkem hezky, inverze, teplota asi -10°C, později silný JV vítr, zatahovalo se, k večeru sněžení. V neděli Varclovka, horním vodovodem Lyžařská bouda, Kolínská bouda, pod Václavákem, tratěmi kolem Krausových bud Pardubická boudy, Rozcestí pod Černou horou a pře Liščí hor zpět Varclovka. Asi -9°C, JV vítr, zataženo, sněžení. Víkend celkem asi 79km.

8.1.-10.1.2010. Víkend na Klínovce. V pátek foukal prudký V vítr, teplota asi -10°C. Přes víkend se pomalu vítr utišoval a oteplovalo se. Klínovka, srub, Pláně, směr Strážné, u Kukačky dolů na cestu a zpět ke kapličce nad Bartlovou lávkou, Klausovy boudy kolem obory a přes Volský důl na Hromovku a do Špindlu. Autobusem na Špondlerovku, Medvědí nouda, Medvědí koleno, Špindl, po svážné kolem Struhadel na Kukačku a přes Krásnou pláň  a kolem srubu na chatu. V neděli ježdění po stezkách v oblasti Lišky, pomalé prošlapávání vodovodu, kde bylo až půl metru nového sněhu. Víkend celkem asi 70km

2.1.2010. Jednodenní výlet na Horní Mísečky. Světla s Hankou sjezdovky, já běžky. Bruslením, ale staré lyže. Horní Mísečky Žalý a zpět, Vrbatova bouda a zpět, na dojezd okruhy po tratích. Celkem asi 38km.

27.12.2009. Sněhu na horách je málo, tak ani jednodenní výlet do Krkonoš nebyl z běžkařského hlediska nejhodnotnější. Trasy byly omezené, sníh nekvalitní, zledovatělý. Naštěstí bylo hezky, většinou slunečno, tak do -3°C, téměř bezvětří. Chtěl jsem si projet trasu nad Harrachovem až k celnici, ale cesta byla neprojetá, úzká drhnoucí stopa, málo sněhu, tak jsem se vrátil. Trasa: Horní Mísečky, Vrbatova bouda, Labská louka, Vosecká bouda, pod Voseckou boudou kus trasy k celnici, zpět Vosecká bouda, Česká budka, Sněžné jámy, zpět Česká budka a po zledovatělé silnici Horní Mísečky, pokus o cestu směr Rovinka, ale bylo málo sněhu, tak jsem se proběhl po nekvalitních upravených trasách. Celkem asi 33km.

18.12.-22.12.2009. Konečně zase napadl sníh. Hezký slunečný a hodně razivý víkend na Klínovce. V sobotu ráno bylo -15°C, v neděli -18°C, naštěstí téměř bezvětří. V sobotu okruh přes hřebeny (přes Martinovku) a ze Špindlu svážnou nahoru, v neděli klasicky na Černou horu s projížďkou po rašeliništi. Mnoho sněhu zatím nebylo, občas kámen, občas se lyže propadaly do kleče nebo borůvčí. Víkend celkem asi 77km

23.10.-25.10.2009. První víkend nové lyžařské sezóny na Klínovce. V pátek Klínovým potokem pěšky na chatu. V sobotu díky omezenému akčnímu rádiu Klínovka, Výrovka, kolem Studniční hory, Polskem nad stavy a zpět na Luční boudu, Špindlerovka, zpět kolem Luční hory na Klínovku. Sníh mokrý. V neděli klasika, Klínovka Černá hora a zpět. Ráno byl sníh zmrzlý, přes den změkl. Počasí se přes den horšilo, ráno jasno, odpoledne oblačno, později až zataženo, přes den se zvedal vítr. Odpoledne Lahrbušem do Strážného do lomu, sníh byl jenom do začátku Lahrbuše. Víkend celkem asi 55km.

27.3.-29.3.2009. Závěr běžkové sezóny. V pátek svážnou na Krásnou pláň, je srubu a na chatu. Začátek trasy na křížení svážné a pravé sjezdovky Hromovka. V sobotu z Varclovky přes Polední (Sluneční) kámen na Špindlerovku (sraz s Pavlem), Martinovka, Labská bouda, přími na Vrbatovu boudu, Horní Mísečky, Špindl. Dále z horní stanice vleku na Stoh na Pláně, Krásnou pláň a přes srub na chatu. Pohodové, celkem asi tři hodiny jsme proseděli v hospodě. V neděli Varclovka, Černá hora, Luční hora, Varclovka, odpoledne návrat do Špindlu. Víkend celkem 83km.

21.3.-22.3.2009. V sobotu Jánské lázně - Varclovka přes Krausovy boudy a spodním vodovodem. Na Kolínské boudě jsem potkal rodinu Benešovic a až na rozcestí nad Lahrovkami jsem jel s nimi. Moc mi to nešlo, po setkání v Trutnově jsem byl dost unavenej. Krásné počasí, azuro, bezvětří, teplota kolem nuly. V neděli  horní vodovod, spodní vodovod, Kaplička v Lučním sedle, Liščí hora. Po sobotním nádherném se situace prudce zhoršila, malá viditelnost, sněžení, prodký vítr, na hřebenech vichřice. Odpoledne návrat do Špindlu. Víkend celkem 59km.

14.3.-15.3.2009. Na běžkách jsem byl jenom v neděli. Počasí nic moc. Trochu foukalo,  mlha, dole poprchávalo, nahoře vlhký sníh. Klasický okruh hřebeny ze Špindlu do Špindlu proti směru hodinových ručiček. Celkem 40km.

27.2.-1.3.2009. Počasí nic moc. V sobotu foukalo, v neděli extrémně teplo a vlhko. V sobotu z Varclovky velký okruh kolem Černé hory a spodní vodovod. V neděli Varclovka Luční bouda, zpět Lesní bouda a vodovodem zpět. Pomalý těžký mokrý sníh, jako v prádelně Víkend celkem 76km.

21.1.2009. Rychlé lyže, Mísečky Žalý a zpět s odbočkou Velbloudí cestou a zpět, Vrbatova bouda a zpět. Teplota asi -5°C, bezvětří, oblačno až zataženo. Celkem 45km.

18.2.2009. Večerní vyjížďka na okruhu v Žlutých lázních v Podolí. Celkem 20km. Rychlý zmrzlý firn, málo lidí. Trochu sice foukalo, ale bylo celkem příjemně.

13.2.-15.2.2009. Víkend na Klínovce. V sobotu hodně foukalo, takže nížinný výlet Klínovka, Pláně, Volský důl, Bartlova lávka, Rovinka, Janova hora, Vítkovice, Rezek, Skála, Horní Mísečky, Špindlerův mlýn, svážnou přes Vlaštovku Klínovka. Celý den sněžilo, občas vykouklo slunce, teplota asi -6°C. N neděli se počasí trochu zlepšilo, Klínovka, Luční bouda, Černá hora, Klínovka. Většinou zataženo, občas prokouklo slunce, na hřebenech stále dost foukalo, teplota asi -5°C. Víkend celkem 81km.

4.2.2009. Večerní testovací vyjížďka na okruhu v Žlutých lázních v Podolí. Celkem 20km. Rychlý firnovatý sníh, příjemné počasí, málo lidí.

31.1.2009. Ráno rychlé běžky, odpoledne prkno. Trasy mezi Špindlerovým mlýnem, Strážným a Pláněmi. Max 39,3, total ascent 656 m.  Zataženo, sněžení, občas vítr, teploa asi -3°C. Celkem 20km, 1h45m.

28.1.2009. Celodenní výlet v Jizerských horách, z Maliníku různě cikcak severem na Jizerku a jihem nazpět. Maximální rychlost 45,5, celkové převýšení 1235m. Moving average 13,3. Hezké počasí, většinou slunečno, mírný mráz, v otevřeném terénu. Celkem 72km, 5:45.

21.1.2009. Celodenní výlet v Jizerských horách, z Maliníku severem na Jizerku a jihem nazpět. Mlha, mrholení nebo drobné sněžení, vhko, pomalý sníh. Celkem 55 km.

16.1.-18.1.2009. Víkend na Klínovce. V pátek ze Špindlerovky na Klínovku Polskem. Nádherné počasí, mírný mráz, azuro, bezvětří. V sobotu Klínovka, Luční bouda, Polskem Špindlerovka, Petrovka, Ptačí kámen, Medvědí bouda (návštěva Drahomíra), Martinovka, Pudlavkou Labský důl, Špindlerův mlýn, po svážné přes Krásnou pláň na Klínovku. Hezké počasí, pod mrakem, mírný mráz, jen na Luční trochu foukalo, lyžařské podmínky optimální. V neděli z Klínovky horním vodovodem Lyžařská bouda, Černá hora a přes Liščí horu zpět. Odpoledne z chaty na Pláně a po sjezdovce na Hromovku. Pod mrakem, místy mlha, mírný mráz. Víkend celkem 80 km.

8.1.-11.1.2009. Prodloužený víkend na Klínovce. Celou dobu krásné slunečné počasí, ze začátku ještě silně mrzlo, ale postupně se oteplovalo, v neděli na slunci nad nulou. Ve čtvrtek po svážné ze Špindlu na Klínovku. V pátek přes den rychlé lyže po tratích, Klínovky, Friesovky, vodovodem Tetřevky, rozcestí pod Černou horou, Krausovy boudy, Pardubické boudy, Václavákem dolů, po trati opět nahoru na rozcestí, Václavákem dolů, vodovodem přes Friesovky zpět na chatu, 40 km. Večer za měsíčního svitu Klínovka, kaplička, Liščí hora, zpět Klínovka. V sobotu velký okruh po hřebenech. Klínovka, Špindlerovka, Sněžné jámy, k Vosecké, kousek Polskem, hraničním průsekem směrem k Harrachovu, asi v polovině sjezd dolů na trať nad Harrachovem, po ní pod Voseckou, Krakonošova snídaně, přes Zadní plech Dvoračky, Kotlem Mísečky, Špindl, lanovkou na Pláně, Klínovka. V neděli vyhlídkový okruh Klínovka, Luční bouda, na jezery Sluneční (Polední) kámen, Stříbrným hřebenem Luční bouda, přes Výrovku a Zadní planinu na chatu, večr návrat do Špindlu po sjezdovce. Prodloužený víkend celkem 140 km.

29.12.-31.12.2008. Krátká dovolená na Varclovce. V pondělí Špindlerova bouda, Dívčí kameny, Mužské kameny, zpět Špindlerova bouda, Polední kameny, Luční bouda, Výrovka, Bufet na rozcestí, Varclovka. V úterý Rýchory po trase Varclovka, Výrovka, Luční bouda, Obří bouda, silnicí kolem Sněžky, Jelenka, přes Soví sedlo Pomezní boudy, Lysečinská bouda, po hřebení Rýchory, po cestě Svoboda nad Úpou (poslední asi 3 km pěšky), skubusem Janské lázně (oběd), lanovkou Černá hora, Kolínská, Pražská, Lyžařská, Bufet na rozcestí, Varclovka. Azurové počasí, ale v nejvyšších polohách dost větrno, na Obří boudě dokonce dost silná vichřice. Celý den na modrý vosk, někteří na zelený. Ve středu návrat do Špindlu a odjezd. Celkově hezké počasí, mrzlo, azuro, jenom v nejvyšších polohách dost foukalo. Celkem 67 km.

19.12.-21.12.2008. Víkend na Varclovce. V pátek Svatý Petr, Krásná pláň, Pláně, srub, Varclovka, Výrovka, Luční hora, Lyžařská bouda, Varclovka. V prudkém větru se mě nechtělo až na Luční boudu. V sobotu Varclovka, Luční bouda, Špindlerovka, Martinova bouda, Labská bouda, Horní Mísečky, Špindlerův mlýn. Do jedenácti dost foukalo, zvláště na Luční a Stříbrňáku, pak už to šlo. V neděli Pomezní boudy, Lysečinská bouda, směr Rýchory kam až stav sněhu dovolil, zpět Pomezní boudy, spodní cestou po žluté Jelenka, přes Soví sedlo zpět Pomezní boudy. Předvánoční víkend celkem 76km.

7.12.2008. Mísečky, Vrbatova bouda, Česká budka, Vosecká, Vrbatova bouda. Poklidný nenáročný nedělní výlet, 20km.

21.11.-23.11.2008. Zahájení lyžařské sezóny 2008-2009. Víkend se vydařil, byl o vlastně první sníh a hned ho napadaly kupy. Celovíkendový mráz pod minus pět stupňů zaručoval skvělý, i když ne moc rychlý, prašan. V pátek večer jsme se po několika pokusech vyjet Pavlovým autem pod Rozhled nechali vytáhnou skútrem. Z křižovatky pod Rozhledem jsme šli komínem na Varclovku. První lyže na nohou v sezóně byly skvělé. V sobotu jsme prošlapávali trasu Klínovka, Bufet, horním vodovodem Lyžařská bouda. Dál to bylo aspoň trochu ujeté. Kolínská, pod Černou horou, po trati ke sjezdovce Anděl, nahoru do bufet k Otíkovi, malým okruhem k Václaváku, zpět Bufet, Výrovka a zpět přes Bufet na Klínovku. Přes den svítilo slunce, bylo docela hezky. V noci napadlo ještě víc sněhu, v neděli jsme namáhavě prošlapávali, místy až  do půli stehen. Klínovka, Friesovky, Dvorská, ježdění po ujeté cestě mezi Bufetem a Výrovkou a zpět. Odpoledne s Markem Fišerem návrat z chaty, Klínovka Strážné kolem srubu po svážné. Až na Krásnou pláň prošlapávání hlubáčem.

18.4.-20.4.2008. Víkend na Klínovce. Pátek 10km v hezkém počasí svážnou na chatu.  V sobotu nebylo moc hezky, občas mrholilo. Černá hora a ježdění po okolních cestách. V neděli ježdění po hřebenech Luční, Obří, nad Špindlerovkou. Odpoledne odjezd z chaty do Špindlu. Víkend celkem 81 km.

30.3.2008. Jednodenní výlet v Krkonoších. Mísečky, Lysá, Vosecká, Sněžné jámy, Mísečky. Nádherné počasí, na hřebenech foukalo. Byl jsem strašně unavenej po sobotě, tomu odpovídal výkon.
GPS data:
Trip Computer: 34.6 km, max 32.3 km/h, Time 4:21, avg. 7.9km/h, Stop time 0:25:43, Overall avg. 7.2 km/h, Total Ascent 1213m
Filtered track log: 33.8km/h, 7km/h

14.3.-16.3.2008. Víkend na Klínovce. V sobotu krásné počasí, teplo, ráno trochu větrno. Po ránu -5°C, pak se oteplilo. Kde svítilo slunce sníh měkl, ve stínu zůstával prašan. Klínovka, Bílé Labe, Moravská bouda, Labská bouda, Zlaté návrší, Špindlerův Mlýn, Krásná Pláň, Klínovka. Podle GPS 41km, max. 37.4km/h, Moving Time 6:10, Moving Average 6.6, Stop Time 1:14, Overall Average 5.5, Total Ascent 1544. V se počasí pokazilo, zataženo, teplo, bezvětří. V devět začíná pršet a mírné srážky kolísají mezi slabým mrholením a vlhkým sněhem. Klínovka, horním vodovodem Lučiny, kolem Černé hory na Zrcadlovky a tratí zpět nad Václavák, Václavákem dolů na Lučiny, dolním vodovodem na Dvorskou a zpět na Klínovku. GPS Data: 29.7km, max 36.1km/h, Moving Time 3:38, Moving Average 8.1, Stop Time 0:15:29, Overall Average 7.6, Total Ascent 1000m. Víkend celkem 79km.

8.3.2008. Sobota rozdělena mezi běžky a snowboard ve Špindlerově Mlýně. Krátký dopolední výlet v oblasti Svatého Petra a Plání. Celkem 17.5km. Moving Time 1:42, Moving Average 10.3km/h, Stop Time 0:06:06, Overall Average 9,7km/h, Total Ascent 552m. Hezké téměř jarní počasí. většinou slunce.

27.2.-2.3.2008. Příprava na K70. Závod byl nakonec kvůli špatnému počasí zrušen. Středa večer Klínovka, Friesovky, Rennerovky, Dvorská, Bufet, Liščí hora,Bufet, Klínovka. Čtvrtek Klínovka, Luční, Polskem Špindlerovka, Petrovka, Dívčí a Mužské kameny, Vysoké kolo, Martinovka, Petrovka, Stříbrným hřebenem Luční, Klínovka. Celkem pěkné počasí, honily se mraky, ale hodně svítilo slunce, severozápadní vítr, většinou mírný. Oběd na Špindlerovce, strašně drahá. Pátek Klínovka, svážnou Špindl a pomalu zpět. Celkem pěkné počasí, sněžení, jenom úplně dole ve Špindlu sníh s deštěm, bezvětří. Cílem bylo vyzvednout čísla na sobotní K70. Sobota ráno na Pláně a po modré sjezdovce do Špindlu. Tam jsme se dozvěděli, že K70 je zrušena. Tak jsme si aspoň kousek vyjeli po svážné nazpátek. Prudká vichřice a déšť. Už do Špindlu jsem dojel s úplně promočenýma nohama. Po návratu jsem z bot regulérně vylil vodu. Odpoledne po dopoledním dešti začalo trochu mrznout, takže, i když vichřice snad ještě zesílila, déšť se změnil ve sněžení, podmínky pro výlet se trochu zlepšily. Jeli jsme s partou z ranče horním vodovodem a chodníčky na severní straně Liščí hory na bufet a zpět. Neděle již jenom odjezd. Celkem 102km.

23.2.2008. Příprava na K70 v oblasti Horních Míseček, tratě, severní svážnice, Labská louka. Krásné počasí, teplo, slunečno. Tratě převážně ledové, místy rozměklé. Na hřebenech prudký vítr. Max 46,2 km/h, Total Ascent 1755m, Stop Time 0:08:24, Overall Avg 11,1km/h.

15.2.-17.2.2008. Víkend na Klínovce (Varclovka). Nezačal moc dobře, v sobotu ráno mlha, prudký vítr a trochu sněhu. Brzy se sice vyjasnilo, ale vítr foukal stále. V neděli už tolik nefoukalo, ale nebylo tak jasno. V sobotu byl proto spíš výlet v nižších polohách, Klínovka, horní vodovod, Kolínská, Světlá hora, Pardubické, Černá hora, malý okruh, Lesní bouda, starou cestou dolní vodovod, Dvorská, Zadní Planina, Výrovka, Klínovka. V neděli bruslení po krásně ztvrdlých pláních kolem Luční hory.
GPS data neděle: 29km, max 31.1km/h, Mov. Time 3:20, Avg 8.7, Stop Time 0:10:00, over. Avg 8.2, Total Ascent 770m. Víkend, stále ještě rekonvalescenční, celkem 73km.

18.1.-20.1.2008. Víkend na Varclovce. Pátek večer pohoda, ale v sobotu a v neděli celý den pršelo, tomu odpovídaly trasy i výkon. V sobotu Klínovka, horní vodovod, Kolínská, Krausovky, Pardubická, Javor, dolní vodovod, Dvorská, Bufáč, Klínovka. Max 40,7km/h. Vyjeli jsme čtyři, ale postupně jsem zůstal sám. N neděli Klínovka, dolní vodovod, Zahrádky, Lyžařská, Bufet, Výrovka, Bufet, Klínovka. Max 31,6. Celý den pršelo, tomu odpovídá výkon.Víkend celkem 65 km.

13.1.2008. Ze služební cesty z Německa jsem se vrátil až v sobotu večer, takže jsem byl jen na jednodenním výletě v Krkonoších. Slunečné ježdění krásném příjemném počasí na rychlých lyžích v oblasti Horních Míseček, Žalý, Labská louka. Trochu foukalo jen v okolí České budky a Violíku. Celkem 50,4km, max . rychlost 43,6km/h, 4hod32min, průměrná rychlost 11,1km/h, 16min44s přestávka, průměrná rychlost s přestávkou 10,05 km/h. Nastoupáno celkem 1457m.

4.1.-6.1.2008. Víkend ve Valteřicích je tradičně zaměřen na sjezd a prkno, navíc jsme po nemoci ještě nebyl fit, takže jenom krátká ranní vyjížďka z Valteřic na Žalý a zpět v neděli ráno, celkem 10 km

27.12.-30.12.2007. Prodloužený víkend na Klínovce. Čtvrtek dojezd na chatu a výletek na Luční a zpět, krásné počasí, inverze. Pátek Klínovka, Luční, Čertova strouha, Davidovka, Medvědí bouda, Labským dolem Špindl, Stohem vlek, Klínovka. Krásné počasí, inverze, od Medvědí boudy dolů v mraku. Sobota Klínovka, Luční, část Bílého Labe, Stříbrný potok, Polední kámen, Špindlerovka, Moravská, Martinovka, Pudlavkou a Labským dolem Špindl, svážnou Klínovka, slunečno, inverze, jasno i ve Špindlu, na hřebenech prudký vítr. Neděle po tratích na rychlých lyžích Klínovka, Friesovky, Pražská, okruhem k Zrcadlovkám pod Černou horu, přes Lišku na Výrovku a zpět Klínovka. Odpoledne návrat do Strážného. Mlha, slabý vítr. Celkem 133km.

14.12.-16.12.2007. Víkend na Klínovce. V sobotu okruh, Klínovka, Luční, Špindlerovka, Martinovka, Labská, Vrbatova bouda, Horní Mísečky, bufet Rovinka západní cestou, Horní Mísečky výchdní cestou, Medvědín dolní stanice, Špindl, Krásná pláň, v neděli rychlé lyže kolem Černé hory, Klínovka, Friesovky, dolním vodovodem Tetřevky, Pražská Bouda, pod Václavákem, Valšovky, pod Václavákem, Černá hora, přes Lišku zpět. Víkend celkem 99 km.

30.11.-2.12.2007. Víkend na Klínovce, Varclovce. V sobotu bylo extrémně ošklivo, pršelo, takže jen krátký výlet horním, vodovodem a loveckými chodníčky na východě Liščí hory na Richtrovky, Výrovka a zpět. V neděli Černá hora. Víkend celkem jenom 60km.

25.11.2007. Zahájení nové lyžařské sezóny. Horní Mísečky, horem Harrachov, Horní Mísečky, tratě Horní Mísečky. Mov. Time 5:34:00, Mov Avg 8,3, Stop Time 0:14:29, Ovr. Avg 8,0, Max Speed 34,7, Total Ascent 1463m. Celkem 46 km.

30.3.-1.4.2007. Víkend na Klínovce.V sobotu hřebeny, Klínovka, Luční bouda, Bílé Labe, Petrovka, Martinovka, Labská, Zlaté návrší, severní svážnicí Medvědín, lanovkou Pláně, Klínovka. Mov. Time 4:02, Stop Time 1:22, Mov. Avg. 8.0, Overall Avg 6,1, Total Ascent 934m, Max elevation 1514mnm, Max. Speed 39,6km/h. Oblačno až polojasno, teplo, trochu větrno. Sníh ráno umrzlý, přes den měkl až firnovatěl. Večer ještě prkno na Klínovce. Neděli ráno geocaching, cache na Lišce, pak prkno. Víkend běžky jen 48 km, hodně snowboard.

9.3.-11.3.2007. Víkend na Klínovce. Oba dny hřebeny, v sobotu Pudlavou a Labským dolem do Špindlu, v neděli až na Vrbatku a Zlatým návrším na Šmídovu vyhlídku, pak severním úbočím Medvědína do Špindlu. Víkend celkem asi 77 km.

1.3.-4.3.2007. Krkonošská 70, běžela se v sobotu, měli jsme startovní číslo 56, skončili jsme na 55. místě s časem 6:23:35 (zatím neoficiálně). Za zmínku ještě stojí nedělní výlet na Petrovku a zpět, jinak spíše trénink na tratích. Celkem prodloužený víkend 156 km. Slabá sezóna tím dosáhla aspoň 700 km.

25.2.2007. Jednodenní výlet v rámci přípravy na K70. Bruslením Špindl, Krásná Pláň, Pláně, Klínovky, Friesovky, vodovodem Pražská, pod Václavák, Lyžařská, bufet, Krásná pláň, okruhem přes Struhadla Špindl. Celkem 50km.

17.2.2007. Trénink po tratích nad Harrachovem. Moving Average 11,6 km/h (5h11hm), max rychlost 50km/h, stoupání celkem 1838m: Klasickej plech, ale na hřebenech to bylo zledovatělý a hodně foukalo. Nové Fischerky jely jak blázen. 60km.

9.2.-11.2.2007. Víkend na Klínovce. V pátek v podvečer projížďka po tratích, sobota Rýchory přes Sněžku a Černou horu, neděla s Ivanem Fridrichem Černá hora a zpět. Víkend celkem 91 km.

4.2.2007. Byl jsem jenom v sobotu. Z Míseček vichřicí na harrachovské tratě, po hezkých okruzích a k večeru nazpátek na Mísečky. Celkem asi 50 km.

25.-28.1.2007. Prodloužený víkend na Klínovce. Mnoho sněhu husté sněžení, mráz, vichřice. Pátek kolem Černé hory, sobota společný výlet (15 lidí) z Klínovky přes Pláně na Bartlovu lávku, Rovinku, Mísečky, Špindl a svážnou zpět na chatu. Neděle testování nových skatů. Víkend celkem 112 km.

12.-14.1.2007. Víkend na Klínovce. V pátek večer do už vypadalo dobře, napadl prašan, ale v noci začalo zase pršet. V sobotu z Klínovky horním vodovodem a klasikou na Černou, zpět do Pece, Bramberk, úbočím Lišky, Vlhkým a Zeleným dolem na Richtrovky a přes Výrovku zpět. Sice nepršelo, ale počasí nic moc a sníh mokrý po nočním dešti, na hřebeny se nedalo kvůli vichřici. V noci na neděli zase pršelo a pokračovalo to v neděli ráno. Tak jsem jel pryč. Stále pršelo, ale na sjezdovce se náhle vyjasnilo a až na vichřici bylo pak asi hezky, ale já už jsem jel do Střezivojic běhat. Víkend celkem asi 34 km.

5.-7.1.2007. Strašně pršelo, menší vyjížďka v okolí Míseček. V neděli jsem už nejel. Celkem 16 km.

26.12-29.12.2006. Krátká dovolená na Klínovce. Bylo málo sněhu, takže většina tras vedla po dostupných cestách kolem Lišky, Výrovky a Luční boudy. Na závěr napadlo trochu sněhu, takže se mi podařilo sjet až téměř na Špindlu. Celkem asi 79 km.

22.12.2006. Sněhová situace se trošičku zlepšila, a tak jsem zase vyrazil na Mísečky. Podmínky sice pořád nic moc ale na lepších lyžích to už šlo docela dobře. Slušně jsem si zabruslil. Celkem asi 33 km.

16.12.2006. Napadl první sníh, jenom trošičku, ale už jsem to nemohl vydržet a vyrazil na Mísečky. Podmínky dost mizerný, ale aspoň něco. Vzal jsem nejstarší lyže a na zpáteční cestě jsem vytrhl vázání, pak při sjíždění mě to vyhodili nohu z lyže a navíc jsem zlomil hůlku.Chtěl jsem víc, ale s ohledem na podmínky a okolnosti to dalo celkem jenom 22 km.

Archiv od sezóny 1999/2000 do sezóny 2005/2006.


 

 

 
96fVseX1b

Aktuality, zprávy, oznámení

28. 9. 2008

Aktuálně

Krkonoše - pod Liškou

archív

Kontakt